"ჩვენ გვიყვარს კალათბურთი"
 
ძებნა
 
 
 
კალათბურთის ფედერაცია
შეჯიბრებები
ეროვნული ნაკრები (კაცები)
ნაკრებები
ლინკები
    ფოტოგალერეა

                                                                  

     

    I ჩემპიონატი  (1991)


    მონაწილეები:

    "მართვე" (თბილისი), "სამტრედია" (თბილისი), "ქუთაისი" (ქუთაისი), "შევარდენი" (თბილისი), ფიზკულტურის ინსტიტუტი (თბილისი), საუ (თბილისი), "დინამო" (თბილისი), "მერანი" (თბილისი), "ბურჯი" (თელავი), "აზოტი" (რუსთავი), თსუ (თბილისი).

    თბილისი "დინამომ" ჩემპიონატის 20 შეხვედრიდან ყველა მოიგო და პირველი ეროვნული პირველობის ჩემპიონი გახდა.

    II ჩემპიონატი (1992-93)


     მონაწილეები:
    "დინამო" (თბილისი), "აზოტი" (რუსთავი), "სოხუმი - 91" (სოხუმი), სტუ (თბილისი), "მართვე" (თბილისი), "ვითა" (თბილისი), "შევარდენი" (თბილისი), "მერანი" (თბილისი), "დავითი" (თბილისი), "რიონი" (ქუთაისი), "სამტრედია" (სამტრედია).

    ფინალი: ვითა - მერანი 2:0 (83:75, 83:75)

    საბოლოო მდგომარეობა
    1. ვითა
    2. მერანი
    3. დინამო
    4. მართვე
    5. შევარდენი
    6. აზოტი
    7. სტუ
    8. რიონი
    9. სამტრედია
    10. დავითი
    11. სოხუმი - 91

    III ჩემპიონატი (1993-94)


    მონაწილეები:
    "დინამო" (თბილისი), "აზოტი" (რუსთავი), სტუ-თორსი (თბილისი), "მართვე" (თბილისი), "ვითა" (თბილისი), "შევარდენი" (თბილისი), "მერანი" (თბილისი), "კაქტუსი" (თბილისი),  "თბილისი" (თბილისი), "ჯიხვი" (ქუთაისი), "ჯიქი" (თბილისი).

    ფლეი ოფი

    1/2  ფინალი: ვითა - სტუ-თორსი 2:0 (115:99, 95:70), თბილისი - კაქტუსი 2:1 (89:81, 83:87, 91:72).

    III ადგილისთვის: კაქტუსი - სტუ-თორსი 2:0 (72:62, 87:81).

    ფინალი: ვითა - თბილისი 2:1 (77:74, 76:80, 78:74)

    პირველი ექვსეულის საბოლოო მდგომარეობა
    1. ვითა
    2. თბილისი
    3. კაქტუსი
    4. სტუ-თორსი
    5. დინამო
    6. აზოტი

    IV ჩემპიონატი  (1994-95)


    მონაწილეები:
    "კაქტუსი" (თბილისი), "ვითა" (თბილისი), "დინამო" (თბილისი), სტუ-თორსი (თბილისი), "მერანი" (თბილისი), "აზოტი" (რუსთავი), "იმერეთი" (ქუთაისი), თსუ (თბილისი), "შევარდენი" (თბილისი), "თბილისი" (თბილისი).

    ფლეი ოფი

    1/2  ფინალი: კაქტუსი - მერანი 2:0 (104:76, 99:80), ვითა - დინამო 2:0 (102:71,107:86)

    III ადგილისთვის: დინამო - მერანი 2:0 (87:70, 1110:93)

    ფინალი: ვითა - კაქტუსი 2:1 ( 69:79, 78:61, 84:73)

    საბოლოო მდგომარეობა
    1. ვითა
    2. კაქტუსი
    3. დინამო
    4. მერანი
    5. მერეანი
    5. სტუ-თორსი
    6. აზოტი
    7. იმერეთი
    8. თსუ
    9. შევარდენი
    10. გეორგიკა

    V ჩემპიონატი  (1995-96)


    მონაწილეები:
    "ვითა" (თბილისი), "კოლხა" (სოხუმი), "მაკაბი" (თბილისი), სდასუ (თბილისი), "კაქტუსი" (თბილისი), "დინამო" (თბილისი), "მერანი" (თბილისი), სტუ (თბილისი), "ქიმიკოსი" (რუსთავი), "იმერეთი" (ქუთაისი), "შევარდენი" (თბილისი).

    ფლეი ოფი

    1/2  ფინალი: ვითა - სდასუ 2:0 (88:75, 100:70), დინამო - ქიმიკოსი 2:0 (99:71, 93:66).

    III ადგილისთვის: ქიმიკოსი - სდასუ 2:0 (58:44, 71:52)

    ფინალი: ვითა - დინამო 2:1 (89:76, 73:78, 84:81)

    საბოლოო მდგომარეობა
    1. ვითა
    2. დინამო
    3. ქიმიკოსი
    4. სდასუ
    5. მაკაბი
    6. შევარდენი
    7. სტუ
    8. კოლხა

    VI ჩემპიონატი (1996-97)
    მონაწილეები: "დინამო - 1" (თბილისი), "ვითა" (თბილისი), სდასუ (თბილისი), "შევარდენი" (თბილისი), "ქიმიკოსი" (რუსთავი), ასკ (თბილისი), "მაკაბი" (თბილისი), "მართვე" (თბილისი), "კოლხა" (სოხუმი), "დინამო - 2" (თბილისი), "მერანი" (თბილისი).

    ფლეი ოფი

    1/2  ფინალი: ვითა - ქიმიკოსი 2:0 (103:92, 97:78), დინამო - სდასუ 2:0 (84:79, 76:75).

    III ადგილისთვის: ქიმიკოსი - სდასუ 2:0 (79:75, 75:72).

    ფინალი: ვითა - დინამო 2:0 (102:82, 94:74).

    საბოლოო მდგომარეობა
    1. ვითა
    2. დინამო
    3. ქიმიკოსი
    4. სდასუ
    5. შევარდენი
    6. ასკ
    7. მაკაბი
    8. მართვე
    9. დინამო - 2
    10. კოლხა
    11. მერანი

    VII ჩემპიონატი (1997-98)

    მონაწილეები: "დინამო - 1" (თბილისი), "ვითა" (თბილისი), სდასუ (თბილისი), "შევარდენი" (თბილისი), "აზოტი" (რუსთავი), ასკ (თბილისი), "მაკაბი" (თბილისი), "კოლხა" (სოხუმი), "დინამო - 2" (თბილისი), "მერანი" (თბილისი), "იმერეთი" (ქუთაისი), სტუ (თბილისი), თსუ (თბილისი).

     

    ფლეი ოფი

    საბოლოო მდგომარეობა

    VIII ჩემპიონატი (1998-99)


    მონაწილეები:
    "მაკაბი" (თბილისი), "ვითა" (თბილისი), სდასუ (თბილისი), სტუ (თბილისი), "დინამო" (თბილისი), თსუ (თბილისი), "შევარდენი" (თბილისი), სსუ (სოხუმი), გ.ს.უ (გორი), ა.ს.კ. (თბილისი), "აზოტი" (თბილისი), "ბასკო" (ბათუმი).

    ფლეი ოფი

    1/2 ფინალი: ბასკო - სდასუ 3:0 (73:60, 85:71, 70:40), აზოტი - სტუ 3:1 (99:73, 66:73, 80:78, 86:69)

    III-IV ადგილებისთვის: სტუ - სდასუ 3:0 (91:89, 101:99, 87:72).

    ფინალი: ბასკო - აზოტი 3:1 (63:73, 105:66, 87:72, 98:95).

    საბოლოო მდგომარეობა
    1. ბასკო
    2. აზოტი
    3. სტუ
    4. სდასუ
    5. ვითა
    6. მაკაბი
    7. თსუ
    8. შევარდენი
    9. დინამო
    10. სსუ
    12. ასკ
    13. გსუ

    “ბასკო” : ბერია, ბელიაევი, მაისურაძე, კილაძე, ბეჟანიშვილი, კვაჭაძე, კეშელავა, არქიპოვი, ჭეიშვილი, ქარაბაკი, დავითულიანი.
    მთავარი მწვრთნელი: ზურაბ ტომარაძე

    IX ჩემპიონატი (1999-2000)

     

     

    X ჩემპიონატი (2000-01)


    მონაწილეები: ბასკო (ბათუმი), დინამო (თბილისი), სტუ-ჯეოსელი,  თსუ (თბილისი), აზოტი (რუსთავი), მაკაბი (თბილისი), სსუ (სოხუმი), ქუთაისი, შევარდენი (თბილისი), კალათბურთის აკადემია (თბილისი), ბათუმის პედაგოგიური კოლეჯი (ბ.პ.კ.).

    რეგულარულის საბოლოო შედეგები
    1. ბასკო
    2. სტუ
    3. მაკაბი
    4. აზოტი
    5. თსუ
    6. შევარდენი
    7. დინამო
    8. სსუ
    9. ქუთაისი
    10. ბ.პ.კ.

    ფლეი ოფი

    1/2 ფინალი: ბასკო – მაკაბი 2:0 (97:85, 93:60), სტუ – აზოტი 2:1 (77:72, 81:93, 20:0) (აზოტს დისკვალიფიკაცია მიესაჯა)

    III – IV ადგილებისთვის: მაკაბი - აზოტი 2:0 (აზოტს დისკვალიფიკაცია მიესაჯა).

    ფინალი: ბასკო – სტუ 2:0 (104:74, 112:78).

    ბასკო: მანუჩარ მარკოიშვილი, ჯეფ როჯერსი, გიორგი ნიკოლაძე, ვალერი კილაძე, ვაკო ბეჟანიშვილი, ლაშა კეშელავა, ვატო ნაცვლიშვილი, ირაკლი საყვარელიძე, ამროსი ორმოცაძე, სერგეი დროჟანოვი.
    მთავარი მწვრთნელი: ზურაბ ტომარაძე
    ასისტენტი: ნუგზარ კანდელაკი

    XI ჩემპიონატი (2001-02)

    მონაწილეები: ბასკო (ბათუმი), დინამო (თბილისი), სტუ-ჯეოსელი,  თსუ (თბილისი), აზოტი (რუსთავი), მაკაბი (თბილისი), სსუ (სოხუმი), ქუთაისი, შევარდენი (თბილისი), მაკაბი-2 (თბილისი), კალათბურთის აკადემია (თბილისი), სსსუ (თბილისი).

    რეგულარულის საბოლოო შედეგები
    1. ბასკო
    2. დინამო
    3. სტუ
    4. აზოტი
    5. თსუ
    6. მაკაბი
    7. ქუთაისი
    8. სსუ
    9. შევარდენი
    10. კალათბურთის აცადემია
    11. სსსუ
    12. მაკაბი-2

    ფლეი ოფი

    1/2 ფინალი: ბასკო - აზოტი 3:0 (82:70, 95:69, 95:73), დინამო – სტუ 3:2 (95:91, 82:97, 69:65, 63:68, 81:78).

    III – IV ადგილებისთვის: სტუ - აზოტი 3:2 (80:63, 101:98, 77:79, 83:107, 103:96).

    ფინალი: ბასკო – დინამო 3:0 (108:77, 82:81, 92:91).

    ბასკო: ნიკა ჩხატარაშვილი, ჯეფ როჯერსი, ჟოლივეტ ტოუჯანი, დავით თორთლაძე, ვაკო ბეჟანიშვილი, მანუჩარ მარკოიშვილი, დავით ბერძენიშვილი, ამროსი ორმოცაძე, ირაკლი საყვარელიძე, ანტონ არხიპოვი, პლასიდე როდუმტა, ნიკ დილონი.
    მთავარი მწვრთნელი: პაველ გოოგე
    ასისტენტი: ნუგზარ კანდელაკი

    XII ჩემპიონატი (2002-03)

    მონაწილეები: ბასკო (ბათუმი), დინამო (თბილისი), სტუ-ჯეოსელი,  თსუ (თბილისი), აზოტი (რუსთავი), მაკაბი (თბილისი), სსუ (სოხუმი), ქუთაისი.

    რეგულარულის საბოლოო შედეგები
    1. დინამო
    2. ბასკო
    3. სტუ
    4. აზოტი
    5. თსუ
    6. მაკაბი
    7. ქუთაისი
    8. სსუ

    ფლეი ოფი

    1/4 ფინალი: დინამო – სსუ 2:0 (98:49, 99:90), ბასკო – ქუთაისი 2:0 (128:92, 118:101), სტუ - მაკაბი 2:0 (102:66, 84:79), აზოტი - თსუ 2:0 (91:66, 93:67).

    1/2 ფინალი: ბასკო - სტუ 2:0 (91:98, 89:87), დინამო – აზოტი 2:0 (92:70, 85:82).

    V – VIII ადგილებისთვის: ქუთაისი - მაკაბი  2:1 (80:72, 92:119, 100:82).

    VII-VIII ადგილებისთვის: სსუ - მაკაბი 2:1 (103:90, 102:107, 91:88).

    V-VI ადგილებისთვის: თსუ – ქუთაისი 2:0 (105:98, 105:88).

    III – IV ადგილებისთვის: სტუ - აზოტი 2:0 (94:88, 83:80).

    ფინალი: დინამო - ბასკო 3:2 (75:93, 107:87, 80:81, 87:79, 86:67).

    საბოლოო მდგომარეობა
    1. დინამო
    2. ბასკო
    3. სტუ
    4. აზოტი
    5. თსუ
    6. ქუთაისი
    7. სსუ
    8. მაკაბი

    დინამო: მამუკა აბრამიძე, ირაკლი ხოშტარია, ვაკო ბეჟანიშვილი, დავით თორთლაძე, ვახტანგ მინაშვილი, არმენ ოგანესიანი, გიორგი მარკოიშვილი, ტომას ვენსკუნასი, ზურაბ ჩუბინიძე, ჰამედ ნდამ მუპე, რევაზ ჩხეიძე, იოვან სიროვინა.
    მთავარი მწვრთნელი: დრაჟენ ბრაიკოვიჩი
    ასისტენი: ზურაბ ტომარაძე

    XIII ჩემპიონატი (2003-04)

    მონაწილეები: ბასკო (ბათუმი), დინამო (თბილისი), სტუ-ჯეოსელი,  თსუ (თბილისი), რუსთავი (რუსთავი), მაკაბი (თბილისი), სსუ (სოხუმი), ქუთაისი.

    რეგულარულის საბოლოო შედეგები
    1. ბასკო
    2. დინამო
    3. თსუ
    4. რუსთავი
    5. სტუ
    6. მაკაბი
    7. სსუ
    8. ქუთაისი

    ფლეი ოფი

    1/4 ფინალი: ბასკო – ქუთაისი 2:0, სტუ - რუსთავი 2:0 (90:85, 84:65), დინამო - სსუ 2:0 (98:72, 92:64), თსუ – მაკაბი 2:0 (94:79, 88:83).

    1/2 ფინალი: ბასკო - სტუ 2:1 (83:62, 65:79, 75:62), დინამო – თსუ 2:1 (89:82, 70:72, 74:64).

    V – VIII ადგილებისთვის: მაკაბი – სსუ  2:0 (74:69, 107:85), რუსთავი – ქუთაისი 2:0

    VII-VIII ადგილებისთვის: სსუ - ქუთაისი 2:0

    V-VI ადგილებისთვის: რუსთავი - მაკაბი 2:1 (84:78, 86:89, 102:96).

    III – IV ადგილებისთვის: სტუ - თსუ 2:1 (68:65, 78:79, 81:69).

    ფინალი: ბასკო - დინამო 3:2 (66:61, 74:83, 56:77, 93:81, 79:69).

    საბოლოო მდგომარეობა
    1. ბასკო

    2. დინამო
    3. სტუ
    4. თსუ
    5. რუსთავი
    6. მაკაბი
    7. სსუ
    8. ქუთაისი

    ბასკო: დავით ბერიშვილი, ირაკლი ბერიშვილი, ჟოლივეტ ტუჯანი, ირაკლი მაისურაძე, ვიქტორ კვიმსაძე, ანატოლი ბოისა, ლაშა კეშელავა, დავით ბერძენიშვილი, პლასიდე როდუმტა, დავით იმნაძე.
    მთავარი მწვრთნელი: ნუგზარ კანდელაკი
    ასისტენი: დავით რიბაშვილი

    XIV ჩემპიონატი (2004-05)

    მონაწილეები: სტუ (თბილისი), ავიამშენი (თბილისი), დინამო (თბილისი), თსუ (თბილისი), თუჯი (რუსთავი), სსუ (სოხუმი), ბურჯი (თელავი), მაკაბი (თბილისი),.

    რეგულარულის საბოლოო შედეგები
    1. ავიამშენი
    2. სტუ
    3. დინამო
    4. თსუ
    5. თუჯი
    6. მაკაბი
    7. ბურჯი
    8. სსუ

    ფლეი ოფი

    1/4 ფინალი: ავიამშენი – სსუ 2:0 (95:60, 121:58), თსუ – თუჯი 2:0 (80:70, 88:66), სტუ – ბურჯი 2:0 (114:51, 123:90), დინამო – მაკაბი 2:0 (97:64, 116:106 ო.ტ.).

    1/2 ფინალი: ავიამშენი - თსუ 2:0 (92:86, 92:82), სტუ – დინამო 2:1 (82:71, 69:79, 91:72).

    V-VIII ადგილებისთვის: თუჯი – სსუ 2:0 (118:55), 92:69), მაკაბი – ბურჯი 2:0 (81:78, 103:98).

    V-VI ადგილებისთვის: თუჯი – მაკაბი 2:1 (87:91, 112:101, 103:53).

    VII-VIII ადგილებისთვის: ბურჯი – სსუ 2:1 (70:74, 87:85, 91:86).

    III ადგილისთვის: თსუ – დინამო 2:1 (61:78, 80:77, 75:72)

    ფინალი: სტუ – ავიამშენი 3:2 (85:77, 73:81, 91:72, 67:90, 90:85).

    საბოლოო მდგომარეობა:
    1. სტუ

    2. ავიამშენი
    3. თსუ
    4. დინამო
    5. თუჯი
    6. მაკაბი
    7. ბურჯი
    8. სსუ

    სტუ: რამაზ  გოგობერიშვილი, დავით ბერიშვილი, ირაკლი კეიდია, გიორგი გაგნიძე, შალვა კოხრეიძე, ლუკა შანიძე, რიჩარდ მათიაშვილი, გიორგი მარკოიშვილი, ირაკლი ჯაფარიძე, ზვიად მიქაძე, ბექა წივწივაძე.
    მთავარი მწვრთნელი: ნუგზარ ჭეიშვილი
    ასისტენტი: ნიკოლოზ ჩერქეზიშვილი

    მე-15 ეროვნული ჩემპიონატი (2005-06)

    XV ჩემპიონატი (2005-06)

    მონაწილეები: სტუ (თბილისი), ავიამშენი (თბილისი), დინამო (თბილისი), თსუ (თბილისი), თუჯი (რუსთავი), სსუ (სოხუმი), ბურჯი (თელავი), მაკაბი (თბილისი),. 

    მონაწილეები: სტუ, თბილავიამშენი, თსუ-ნიკორა, დინამო, აზოტი, მაკაბი, სსუ, ქუთაისი.

    რეგულარულის საბოლოო შედეგები
    1. თბილავიამშენი

    2. თსუ-ნიკორა
    3. აზოტი
    4. სტუ
    5. დინამო
    6. მაკაბი
    7. სსუ
    8. ქუთაისი

    ფლეი ოფი

    1/2 ფინალი: თბილავიამშენი – სტუ 3:2 (110:88, 86:94, 87:97, 88:83, 96:71), აზოტი – თსუ-ნიკორა 3:1 (93:86, 62:71, 74:71, 66:62).

    III-IV ადგილებისთვის: თსუ-ნიკორა – სტუ 3:2 (96:83, 93:95, 97:95, 91:94, 89:63).

    ფინალი: თბილავიამშენი – აზოტი 3:2 (81:79, 74:57, 68:93, 58:77, 74:54).

    საბოლოო მდგომარეობა
    1. თბილავიამშენი

    2. აზოტი
    3. თსუ-ნიკორა
    4. სტუ
    5. დინამო
    6. მაკაბი
    7. სსუ
    8. ქუთაისი

    თბილავიამშენი: დავით ბერიშვილი, ლევან მოსეშვილი, ვახტანგ მინაშვილი, ბუბა ბერიშვილი, გიორგი ნიკოლაძე, ირაკლი ხოშტარია, კოტე ტუღუში, გიორგი მარკოიშვილი, ბექა ნოზაძე, ამროსი ორმოცაძე, პლასიდე როდუმტა, ნიკა ჩხატარაშვილი.
    მთავარი მწვრთნელი: ლევან მოსეშვილი.
    ასისტენტი: ვაჟა მხეიძე.

     

    XVI ჩემპიონატი (2006-07)

    მონაწილეები: აზოტი (რუსთავი), თბილავიამშენი, თსუ, სტუ, დინამო, მაკაბი.

    რეგულარულის საბოლოო მდგომარეობა

    1. აზოტი
    2. თბილავიამშენი
    3. თსუ
    4. დინამო
    5. სტუ
    6. მაკაბი

    ფლეი ოფი

    1/2 ფინალი: აზოტი – დინამო 3:0 (101:84, 92:72, 96:78), თბილავიამშენი – თსუ 3:0 (109:104 (*), 102:97, 100:86).

    III-IV ადგილებისთვის: თსუ – დინამო 2:1 (112:90, 92:94 (*), 93:74).

    ფინალი: აზოტი – თბილავიამშენი 3:0 (85:75, 86:75, 85:63).

    აზოტი: რამაზ გოგბერიშვილი, გეგი ლიპარტელიანი, მიხეილ ჭოჭუა, ლევან ცეკვავა, დავით უგრეხელიძე, გიორგი გამყრელიძე, კოტე ტუღუში, ანატოლი ბოისა, რეზო დიდია, ბოჟან მალეშევიჩი, გიორგი მარკოიშვილი, ვლადიმერ ბეჟანიშვილი, ჟულივეტ ტუჯანი, ვახტანგ მინაშვილი.

    მთავარი მწვრთნელი: დავით უსტიაშვილი.

    ასისტენტი: მიხეილ ბერუაშვილი.

    შენიშვნა: * - დამატებითი დრო.
     

    XVII ჩემპიონატი (2007-08)

    მონაწილეები: ენერჯი ინვესტი, თსუ, დინამო, მაკაბი, თბილავიამშენი, ვითა.

    რეგულარულის საბოლოო მდგომარეობა

    1. ენერჯი ინვესტი
    2. თსუ
    3. თბილავიამშენი
    4. ვითა
    5. დინამო
    6. მაკაბი

    ფლეი ოფი

    1/2 ფინალი: ენერჯი ინვესტი – ვითა 3:0 (102:76, 102:88, 111:80), თბილავიამშენი – თსუ 3:2 (118:114, 85:93, 89:87, 71:79, 98:84).

    ფინალი: ენერჯი ინვესტი – თბილავიამშენი 3:1 (80:82, 90:83, 77:83 (დ.დ)P76:83).

    III ადგილისათვის: თსუ – ვითა 86:85.

    რუსთაველები ჩემპიონობას ზეიმობენ

     

    ენერჯი ინვესტი: რამაზ გოგობერიშვილი, იოვან სტეფანოვი, ანატოლი ბოისა, გეგი ლიპარტელიანი, გიორგი გამყრელიძე, მიხეილ ჭოჭუა, ზვიად ბაბიაშვილი, ლევან ცეკვავა, მიხეილ ჩიტაშვილი, იური დანელიანი, ჟულივეტ ტუჯანი.

    მთავარი მწვრთნელი: დავით უსტიაშვილი.

    ასისტენტი: მიხეილ ბერუაშვილი.


    XVIII ჩემპიონატი (2008–09)

    მონაწილეები: ენერჯი–ინვესტი, სსაუ, თბილავიამშენი, მაკაბი, თსუ, დინამო, ბათუმი, შსს, ნტდ–თბილისი

    რეგულარული ჩემპიონატის საბოლოო ცხრილი:

    პლეი ოფში გავიდა 8 საუკეთესო გუნდი, რომლებიც ასე დაწყვილდნენ და ითამაშეს:

    ჩემპიონი – რუსთავის "ენერჯი–ინვესტი"

    "ენერჯი–ინვესტის" შემადგენლობა: ლაშა გამყრელიძე, დავით არწივიძე, ბესიჯ ლეჟავა, ლევან ცეკვავა, დავით მაჭავარიანი, კოტე ტუღუში, მიხეილ ჭოჭუა, აკაკი დვალიშვილი, ზვიად ბაბიაშვილი, რევაზ დიდია, მალხაზ აბაიშვილი, ლუკა ხმელიძე, ჟოლივეტ ტუჯანი, დავით უგრეხელიძე

    მთავარი მწვრთნელი: დავით უსტიაშვილი

    ასისტენტი: მიხეილ ბერუაშვილი

    XIX ჩემპიონატი (2009–2010)

     

    მონაწილეები (საბოლოოდ დაკავებული ადგილების მიხედვით): 1. ენერჯიინვესტი, 2. თსუ, 3. სსაუ, 4. შსს, 5. ბათუმი, 6. დინამო, 7. სამედიცინოაკადემია, 8. სოხუმი, 9. ჭიათურა

    შენიშვნა: პირველი წრის მერე "ავიამშენი" დაშლის გამო გამოეთიშა ჩემპიონატს

     

     რეგულარული ჩემპიონატის საბოლოო ცხრილი

     

     

    პლეი ოფი (1–4 ადგილები)

     

     

     პლეი აუტი (5–8 ადგილები)

     

     

     

     

    ენერჯი–ინვესტი: ზვიად ბაბიაშვილი, ზურაბ მაჭავარიანი, მიხეილ ჩიტაშვილი, ლევან ცეკვავა, რევაზ ჩაჩანიძე, მალხაზ აბაიშვილი, კოტე ტუღუში, აკაკი დვალიშვილი, დავით არწივიძე, ლუკა ხმელიძე, ჟოლივეტ ტუჯანი, მიხეილ ჭოჭუა, გიორგი ბერუაშვილი, ანატოლი ბოისა, გიორგი პირველაშვილი, დომონიკ ტილფორდი  

     

    მთავარი მწვრთნელი: მიხეილ ბერუაშვილი

    ასისტენტი მწვრთნელი: ბადრი კიკვიძე

     

    XX ჩემპიონატი (2010–2011)

     

    მონაწილეები ჩემპიონატში დაკავებული ადგილების მიხედვით: არმია, თსუ, ქუთაისი, სოხუმი, შსს, თსსუ, სტუ, რუსთავი, ბათუმი, სსაუ, დინამო.

     

    რეგულარული ჩემპიონატის საბოლოო ცხრილი

     

     

    საუკეთესო 8 გუნდმა ჩემპიონობისთვის

    ბრძოლა პლეი ოფიდან გააგრძელა

     

    პლეი ოფი (I-IV ადგილები)

     

     

     

    პლეი აუტი (V-VII ადგილები)

    2010–2011 წლების ჩემპიონი "არმია"

    შემადგენლობა: გივი ბაქრაძე, ზვიად ბაბიაშვილი, ანატოლი ბოისა, ვახტანგ მინაშვილი, გიორგი ვახანია, კოტე ტუღუში, გიორგი პირველაშვილი, ლევან მოსეშვილი, რევაზ ათანელიშვილი, დავით უგრეხელიძე, სერგო ათუაშვილი, ლაშა დევიძე, ირაკლი საყვარელიძე, გიორგი შარაბიძე, ბუბა ბერიშვილი

    მთავარი მწვრთნელი: ლევან მოსეშვილი

    მწვრთნელი: ვაჟა მხეიძე

    XXI ჩემპიონატი (2011-2012)

    მონაწილეები ჩემპიონატში დაკავებული ადგილების მიხედვით:

    1. არმია

    2. ოლიმპი

    3. ქუთაისი

    4. სოხუმი

    5. შსს

    6. დინამო

    7. თსსუ

    8. თსუ

    9.  სტუ

    10. ბათუმი

    11. რუსთავი

     

    საუკეთესო 8 გუნდმა ჩემპიონობისთვის

    ბრძოლა პლეი ოფიდან გააგრძელა

     

    პლეი ოფი (I-IV ადგილები)

     

    პლეი აუტი (V-VIII ადგილები)

     

    2011-2012 წლების სეზონის ჩემპიონი „არმია“

     

    ჯერემი რიჩარდსონი, ზვიად ბაბიაშვილი, ანატოლი ბოისა, ვახტანგ მინაშვილი, დავით უგრეხელიძე, ბუბა კვისმაძე, უილიამ ტომასი, ლევან მოსეშვილი, რევაზ ათანელიშვილი, იოაკიმ შელბომი, გილერმო დიასი, ბენჟამინ ვუდსაიდი, ირაკლი საყვარელიძე, გიორგი შარაბიძე, სანდიეტა გეინსი.

     

    მთავარი მწვრთნელი: კოტე ტუღუში

    ასისტენტები: ვაჟა მხეიძე, ბუბა ბერიშვილი

     

    XXII ჩემპიონატი (2012-2013)

    მონაწილეები ჩემპიონატში დაკავებული ადგილების მიხედვით:

    1. ოლიმპი

    2. შსს-აკადემია

    3. რუსთავი

    4. არმია

    5. დინამო

    6. ქუთაისი

    7. სოხუმი

    8. თსუ

    9.  ბათუმი

    10. სტუ

    11. თსსუ

     

    საუკეთესო 8 გუნდმა ჩემპიონობისთვის

    ბრძოლა პლეი ოფიდან გააგრძელა

     

    პლეი ოფი (I-IV ადგილები)

     

    პლეი აუტი (V-VIII ადგილები)

     

     

    2012-2013 წლების სეზონის ჩემპიონი „შსს-აკადემია“

     

    მიხეილ ჩიტაშვილი, დენოტა ვონი, რვაზ როგავა, მერაბ ბოქოლიშვილი, ილია ლონდარიძე, ვილი ისიანი, გიორგი ჩაჩხიანი, მერაბ მირზიაშვილი, ჩად პრევიტი, ლევან გოგალაძე, აკაკი ლომოური, ვასილ მჭედლიშვილი ვასილის კუნასი, ზვიად ანთაძე, ბექა ბექაური, კირკ არჩიბეკი, ბენჯამინ რეიმონდი

     

    მთავარი მწვრთნელი: გიორგის კეცელიდისი

    ასისტენტები: არჩილ ჟღენტი, გიორგი ნიკოლაძე, დავით არეშიძე