საიტზე მიმდინარეობს ტექნიკური სამუშაოები

საქართველოს U15 ნაკრებმა ნორვეგიელებს მოუგო და ოთხთა ფინალში გასვლის შანსს ინარჩუნებს

საქართველოს U15  ნაკრებმა ნორვეგიელებს მოუგო და ოთხთა ფინალში გასვლის შანსს ინარჩუნებს

საქართველოს 15-წლამდელთა ნაკრებმა ევროპის ახალგაზრდული ლიგის რეგულარული ჩემპიონატის ბოლო მატჩი ნორვეგიურ “ოსლოს” მოუგო. ალექსი ჯაფარიძისა და დიმიტრი ჯაკობოვის გაწვრთნილ ჩვენს ნაკრებს ევროპის ლიგის მესამე წრეში 3 მოგება და 1 მარცხი ჰქონდა, ბოლო მატჩში კი სკანდინავიურ “ოსლოს” 54:29 სძლია.

მოგებების რაოდენობაზე მეტად ამ ეტაპზე საინტერესოა პასუხი კითხვაზე: კავიდა თუ არა საქართველოს ნაკრები ოთხთა ფინალში? ამ კითხვაზე პასუხი გვეცოდინება 25 მარტს, როცა დასრულდება მოსკოვური ტური, რომელშიც ტურნირის მონაწილე სხვა გუნდები ასპარეზობენ. საქართველოს ნაკრები ამჯერად კი გახლავთ ოთხთა ფინალში გამსვლელ მეოთხე ადგილზე (იხილეთ ბოლოში წარმოდგენილი ცხრილი), მაგრამ ჩასატარებელია კიდევ ერთი წრე, რის შემდეგაც რეგულარული ჩემპიონატის ცხრილი საბოლოო სახეს მიიღებს. 

რაც შეეხება ბოლო მატჩს, ქართველებმა სკანდინავიელი მეტოქე საკმაოდ იოლად დაამარცხეს. “ოსლოსთან” 54:29 მოგებულ მატჩში ჩვენს ნაკრებს საბა მურღულიამ ულიდერა, რომელმაც 12 ქულა მიითვალა. 10 ქულა და 6 მოხსნა მოაგროვა გუჯა ხვედელიძემ, ხოლო შალვა ჭეიშვილის ანგარიშზე 9 ქულა დაგროვდა.

საქართველოს ნაკრებმა ევროპის ახალგაზრდული ლიგის რეგულარული ჩემპიონატი დაასრულა და ახლა მეტოქეების მატჩებს ელოდება, რის შემდეგაც სატურნირო ცხრილი საბოლოო სახეს მიიღებს და იმ 4 საუკეთესოს გამოარკვევს, რომლებიც საპრიზო ადგილებისთვის ოთხთა ფინალში ითამაშებენ.

ლატვიური ტურის დასრულების შემდეგ გუნდები დააჯილდოვეს. საქართველოს ნაკრებს შესაბამისი თასი და მედლები ერგო. ჩვენი გუნდის წევრი, გუჯა ხვედელიძე ტურნირის სიმბოლურ ხუთეულში მოხვდა და შესაბამისი ჯილდიც გადაეცა.

საქართველო – ოსლო (ნორვეგია)
სტატისტიკა: 54:29

# Team G W L P PTS/OPTS +/- PPG/OPPG
1. C3 – TTU BS 15 15 0 30 940/679 261 62.7/45.3
2. A1 – DSN/SPORTA BODE 15 10 5 25 816/715 101 54.4/47.7
3. A3 – BS Jugla 15 10 5 25 776/732 44 51.7/48.8
4. C1 – Georgia 2003 15 9 6 24 732/607 125 48.8/40.5
5. C4 – BA Tallinn Kalev 15 9 6 24 711/721 -10 47.4/48.1
6. D4 – Ukraine 2003 10 8 2 18 730/408 322 73.0/40.8
7. D3 – BS Riga 10 8 2 18 665/512 153 66.5/51.2
8. C2 – Oslo 2003 15 3 12 18 641/796 -155 42.7/53.1
9. D1 – Pomerania 10 7 3 17 566/500 66 56.6/50.0
10. A4 – A.Kraukla/VEF 15 1 14 16 522/897 -375 34.8/59.8
11. B4 – BC Barsy 10 5 5 15 493/442 51 49.3/44.2
12. B3 – SDJSOR Nr.12 – Volgograd 10 5 5 15 496/467 29 49.6/46.7
13. A2 – ROSA Piotrowka Radom 15 0 15 15 534/856 -322 35.6/57.1
14. B2 – BC Dynamo 10 4 6 14 384/435 -51 38.4/43.5
15. B1 – BC Chekhovskyi Yastrebi 10 4 6 14 473/578 -105 47.3/57.8
16. D2 – BC Tsmoki-Minsk 10 2 8 12 424/558 -134 42.4/55.8