საიტზე მიმდინარეობს ტექნიკური სამუშაოები

საქართველოს U15 წლამდელთა ნაკრებმა წაუგებელი სვლა ლატვიურ DSN-თან მარცხით დაასრულა

საქართველოს U15 წლამდელთა ნაკრებმა წაუგებელი სვლა ლატვიურ DSN-თან მარცხით დაასრულა

3 მოგების შემდეგ, ევროპის ლიგის მესამე წრეში პირველი მარცხი განიცადა საქართველოს 15-წლამდელთა ნაკრებმა. ალექსი ჯაფარიძისა და დიმიტრი ჯაკობოვის გაწვრთნილმა გუნდმა პრინციპულ მეტოქესთან დასანანი მარცხი იწვნია. ლატვიურ DSN-ს საერთო ჩათვლაში საქართველოს ნაკრების დარად 8 მოგება და 5 მარცხი ჰქონდა და ამ მატჩის მოგება ორივე ნაკრებს დიდ ბიძგს მისცემდა ოთხთა ფინალში გასასვლელ გზაზე. 

სწორედ ამ პრინციპულ მატჩში იწვნიეს მარცხი მანამდე 3 მატჩის იოლად მომგებმა ქართველებმა. ჩვენმა გუნდმა პირველი ნახევარი 20:18 მოიგო, თუმცა მესამე პერიოდში ჩავარდნა ჰქონდა – 7:17 წააგო და ვითარება ბოლო მეოთხედში ვეღარ გამოასწორა. საბოლოოდ მატჩი ლატვიელთა გამარჯვებით – 48:41 დასრულდა. 

საქართველოს ნაკრებში 10-10 ქულით საუკეთესონი იყვნენ ლუკა ხუციშვილი და გუჯა ხვედელიძე. ამ უკანასკნელმა 14 მოხსნაც მიითვალა და საბოლოოდ ორმაგი დუბლი გაიფორმა. 8 ქულით და 7 მოხსნით გამოირჩა შაკო ჭეიშვილი.

საქართველოს ნაკრები მესამე წრის ბოლო, მე-5 მატჩს 18 მარტს დილის საათებში ნორვეგიულ “ოსლოსთან” გამართავს და თბილისში გამოემგზავრება. ამ წაგების შემდეგ, ოთხთა ფინალში გასვლის პერსპექტივა ჩვენი ნაკრებისთვის ბუნდოვანი გახდა (იხილეთ სატურნირო მდგომარეობა).

DSN (ლატვია) – საქართველო U15
სტატისტიკა: 48:41

# Team G W L P PTS/OPTS +/- PPG/OPPG
1. C3 – TTU BS 14 14 0 28 874/638 236 62.4/45.6
2. A1 – DSN/SPORTA BODE 14 9 5 23 760/676 84 54.3/48.3
3. A3 – BS Jugla 14 9 5 23 724/699 25 51.7/49.9
4. C4 – BA Tallinn Kalev 14 9 5 23 670/655 15 47.9/46.8
5. C1 – Georgia 2003 14 8 6 22 678/578 100 48.4/41.3
6. D4 – Ukraine 2003 10 8 2 18 730/408 322 73.0/40.8
7. D3 – BS Riga 10 8 2 18 665/512 153 66.5/51.2
8. D1 – Pomerania 10 7 3 17 566/500 66 56.6/50.0
9. C2 – Oslo 2003 14 3 11 17 612/742 -130 43.7/53.0
10. B4 – BC Barsy 10 5 5 15 493/442 51 49.3/44.2
11. B3 – SDJSOR Nr.12 – Volgograd 10 5 5 15 496/467 29 49.6/46.7
12. A4 – A.Kraukla/VEF 14 1 13 15 489/845 -356 34.9/60.4
13. B2 – BC Dynamo 10 4 6 14 384/435 -51 38.4/43.5
14. B1 – BC Chekhovskyi Yastrebi 10 4 6 14 473/578 -105 47.3/57.8
15. A2 – ROSA Piotrowka Radom 14 0 14 14 495/800 -305 35.4/57.1
16. D2 – BC Tsmoki-Minsk 10 2 8 12 424/558 -134 42.4/55.8