საიტზე მიმდინარეობს ტექნიკური სამუშაოები

14-წლამდელთა ჩემპიონატში ლიდერ ჰიუნდაის ქუთაისმა გადაასწრო

14-წლამდელთა ჩემპიონატში ლიდერ ჰიუნდაის ქუთაისმა გადაასწრო

დასკვნით ფაზაშია შესული საქართველოს 14-წლამდელთა ჩემპიონატი. ქვეყნის სხვადასხვა ქალაქებში ყოველდღიურად მიმდინარეობს თამაშები. ვითარება შეიცვალა ლიდერებში. მიმდინარე სეზონში დაუმარცხებლად მავალი „ჰიუნდაი 1“ პირველად 10 დღის წინ „დინამოსთან“ დამარცხდა, რასაც 7 ივნისს „ქუთაისთან“ და 9 ივნისს – „რუსთავთან“ წაგებები მოაყოლა.

წარუმატებელი მატჩები ჰიუნდაელებს ლიდერობის დაკარგვად დაუჯდათ. დაკარგული ქულებით ლიდერს „ქუთაისმა“ გადაასწრო, ხოლო „რუსთავი“ – გაუთანაბრდა. თავის მხრივ, ქუთაისელებმა ბრწყინვალე კვირა ჩაატარეს, რომლის განმავლობაშიც მთავარ კონკურენტებს – „აკადემიას“, „ჰიუნდაი 1“-ს და „აჭარას“ სძლიეს და ჩემპიონატის ერთპიროვნული ლიდერები გახდნენ. ამ წარმატებულ მატჩებში ქუთაისელებს გამარჯვებისკენ ცოტნე ვაშაყმაძე მიუძღვოდა, რომელმაც „აკადემიასთან“ 9 (!) სამქულიანი ჩააგდო, საერთოდ კი, ბოლო 5 მატჩში, 34 სამიანი მიითვალა.

რეგულარული ჩემპიონატი 24 ივნისს სრულდება, რის შემდეგაც პლეი ოფში გასული 8 გუნდი გამოვლინდება.

გთავაზობთ 6 ივნისიდან 12 ივნისის ჩათვლით ჩატარებული 19 მატჩის შედეგს და განახლებულ სატურნირო ვითარებას.

ცხრილის გადიდებულ ფორმატში სანახავად დაკლიკეთ აქ: სატურნირო ვითრება

6 ივნისი
ჰიუნდაი 2 – რუსთავი                       49:89
აკადემია – ქუთაისი                           80:88
აჭარა – ვინგსი                                     80:66
გორი – ფოთი                                      48:62

7 ივნისი
ჰიუნდაი 1 – ქუთაისი                        68:72
აჭარა – დინამო                                   94:88

8 ივნისი
გორი – ჰიუნდაი2                              52:76
რუსთავი – ზაზა1                               64:48

9 ივნისი
ზაზა 1 – იბერი                                   54:64
ზაზა 2 – დინამო                                45:70
რუსთავი – ჰიუნდაი 1                       63:60
ქუთაისი – აჭარა                                 100:79

10 ივნისი
რუსთავი – გორი                                97:49
ქუთაისი – ვინგზი                              81:59

11 ივნისი
იბერი – აკადემია                               51:56
აჭარა – ზაზა 1                                     79:69
ფოთი – ზაზა 2                                   65:34

12 ივნისი
აჭარა – ზაზა 2                                    80:53
ფოთი – ზაზა 1                                   56:65